Dit zijn de zes projecten van VAART 2026:
Amirah Ayach onderzoekt in mijn geliefde lief nog niet kennende hoe je al kan verlangen naar iemand die je niet hebt ontmoet en hoe dat gevoel echt is.
Wat is spelen precies? En wat gebeurt er als je het talent om te spelen verliest? holding on to nothing in particular van Kyano Holbrechts is een vrolijk protest tegen volwassenheid.
Ridder Seghers verzamelde een band rond zich voor een muzikale performance over een man zonder ogen. Wat gebeurt er als we niet willen of durven kijken?
In CLUSTERFUCK van Aurora Mesropyan bewegen vijf paaldansers zich over drie palen alsof ze één organisme vormen. Samen zetten ze zich af tegen het idee dat paaldans een solo-act is.
Marie Van Ermen & Jools Goussey maakten met knoop. een voorstelling vol beweging: een wandeling langs twee verhaallijnen, een vrouw en een meisje.
L’homme de la mer van Zoa Smets is een voorstelling die de heilige huisjes van het patriarchaat omver schopt en op zoek gaat naar een vrije taal.
VAART 2026 vond plaats op donderdag 7, vrijdag 8 en zaterdag 9 mei 2026.